گزيده اخبار
تجدید میثاق مدیران و کارکنان وزارت جهادکشاورزی با آرمانهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در هفته جهادکشاورزی


به مناسبت سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس جهاد سازندگی در ۲۷ خرداد ۱۳۵۸، مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان های والای امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.

‌ در این مراسم آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، بر احیای فرهنگ امام، توجه به فرهنگ و مدیریت جهادی و ادامه راه و اندیشه‌های امام تاکید کردند.

آیت الله عالمی با بیان این که ما باید شکرگزار نعمت بزرگ وجود امام و هدایتگری او باشیم، افزودند: ارکان فکری، ارزش‌ها و اندیشه‌های امام راحل باید به درستی تفهیم و برای نسل های آینده تبیین و تبلیغ شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی یادآور شدند:‌ نهال جهاد سازندگی در خرداد ماه سال ۵۸ به وسیله امام خمینی (ره) غرس شد و در خدمت انقلاب و مردم در ساختن پایه‌های اقتصادی کشور بخصوص در روستاها نقش آفرینی کرد و در حدود دو دهه ضامن برکات بزرگی در بدنه کشور شد.

وی ادامه دادند:‌ اکنون این نهاد تحت عنوان وزارت جهاد کشاورزی به تلاش های خود در کشور ادامه می‌دهد و امیدواریم با تربیت نسل‌های آینده بتوانیم شاهد خدمات بیشتر به مردم و انقلاب باشیم.

در ادامه این مراسم، مهندس جوادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی، بر لزوم گسترش فرهنگ و مدیریت جهادی در همه بخش‌های مدیریتی کشور تاکید کرد.

مهندس جوادی افزود: در پرتو فرهنگ و مدیریت جهادی متخصصان و متعهدان بخش کشاورزی، توانستیم برای بار دوم با خودکفایی در تولید گندم و افزایش ضریب امنیت غذایی در راستای تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور گام برداریم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: حجم تولیدات کشاورزی کشور در دولت یازدهم، ۲۰ درصد افزایش یافته است که این امر مصداق بارز اجرای اقتصاد مقاومتی است و امیدواریم این رقم در دولت دوازدهم نیز افزایش یابد.
جوادی با اشاره به یاد و خاطره روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و فعالیت دانشجویان در عرصه سازندگی و عمران در اوایل انقلاب گفت:‌ با فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، دسته ای از دانشجویان و دیگر اقشار مردم با حضور در مناطق محروم نسبت به ارائه خدمات و فعالیت های عمرانی در کشور اقدام کردند.

وی خاطرنشان کرد: با شروع جنگ تحمیلی، جهادگران ایثارگر با تشکیل ستاد پشتیبانی مهندسی جنگ جهاد در قالب سنگرسازان بی سنگر داوطلبانه در خطوط مختلف جبهه های دفاع مقدس حاضر شدند و بیش از ۱۳ هزار نفر شهید، بیش از یک هزار و ۱۰۰ آزاده و تعداد زیادی جانباز در راه حفظ تمامیت ارضی کشور و آرمان های انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

به گفته این مسوول، جهاد سازندگی، بعد از جنگ و در دوران سازندگی نیز در ترمیم ویرانه های جنگ فعالیت گسترده ای داشت و سپس با ادغام دو وزارتخانه جهاد سازندگی و کشاورزی نیز توانست در ارتقای بخش کشاورزی و افزایش امنیت غذایی در کشور موفق عمل کند.

در این مراسم بیانیه تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و شهیدان و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری به مناسبت سی و هشتمین سالگرد تاسیس نهاد جهاد سازندگی قرائت شد.

گفتنی است آیت الله عالمی در حاشیه این مراسم با حضور در بهشت زهرا در محل احداث یادمان شهدای جهادکشاورزی و در کنار گلزار شهدا  در خصوص مقام و جایگاه شهدا بیاناتی را ایراد نمود.

 


عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.